Érdekességek!
A cicák más tempóban öregszenek, mint az emberek, de meg lehet adni a korukat emberi korba átszámítva is:
Cica kora: Emberi kor: 1 hónap 6 hónap 3 hónap 4 év 6 hónap 10 év 8 hónap 13 év 1 év 18 év 2 év 24 év 3 év 28/30 év 4 év 35 év 5 év 38/40 év 6 év 44 év 7 év 48 év 8 év 52 év 9 év 55 év 10 év 60 év 11 év 65 év 12 év 68 év 13 év 72 év 14 év 75 év 15 év 80 év 16 év 84 év 17 év 88 év 18 év 92 év 19 év 96 év 20 év 100 év
Haaapci!
Egy régi olasz babona szerint a tüsszögő macska szerencsét hoz arra, aki tüsszenteni hallja
Miért vonzódnak a macskák azokhoz az emberekhez, akik nem kedvelik őket?
A macskaimádók általában hangosan áradoznak egy macska láttán. A cica ezt a magatartást azonban ellenségesnek, sőt néha támadónak érzi. Nem kedveli az erős, éles hangokat. Azok viszont, akik levegőnek nézik a macskát, akaratlanul elnyerik a bizalmát, mivel az állat ezt barátságos viselkedésnek minősíti.
Jobb- és balkezes macskák?
A macskák az emberekhez hasonlóan jobb- és bal- "kezesek". 40%-uknál mindkét mancs egyformán hangsúlyos, újabb 40%-uk a jobb mancsot részesíti előnyben, a maradék 20% "balos".
Ki a tulajdonos?
Valószínüleg sokszor voplt már olyan, hogy a cicád elkezdett a lábad körül tekeregni, és a fejét odadörgölni hozzád. Nos, ez nem csak a barátság jele. A feje oldalán található szagmirigyek segítségével rádkeni a saját szagát, amivel azt fejezi ki, A TULAJDONA VAGY.
Alvás
A macskák összegömböjödve alszanak el, majd 20-30 perc múlva elkezdenek nyújtózkodni. Ilyenkor néha úgy rángatózik a lábuk, mintha ébren volnának. Valójában ekkor mélyen alszanak, és épp álmodnak. Az álom körülbelül hét percig tart, ezt követően a cica abbahagyja a mozgást.
Kutya-Macska barátság???
Kutya és macska igenis lehet jóban egymással! Persze adódnak néha köztük nézeteltérések... Lássuk, hogy ez mitől van!
A két állat közötti ellenségeskedést a "nyelvi nehézségek" okozzák. Teljesen félreértik egymást! Mert amikor:
- a kutya a farkát csóvája, az a kapcsolatkész, baráti hangulat jele. A ma cskánál a hasonó "farokcsapkodás" a feszült figyelemnek tulajdonítható, ami ingerületet jelent.
- a kutyák már az első találkozáskor alaposan végigszaglásszák egymást. A macskák lényegesen tartózkodóbbak, és az efféle túl gyors közeledési kísérletet támadásként fogják fel.
- ha a kutya felemeli a mancsát, játszani szeretne. A macskánál ugyanez a támadás jele.
Mindezek ellenére, ha a fiatal kutyák és macskák együtt nőnek fel, játékosan és magától értetődő módon tanulják meg egymás nyelvét, és ezzel nemcsak hogy békességben élhetnek, de még barátokká is válhatnak.
A macskám kora:
Ennek sem kell feltétlenül hinni.